ŞİFA VEREN HOCALAR

ŞİFA VEREN HOCALAR

Şifa Veren Hocalar Hacamat uygulamasının neden etkili bit tedavi yöntemi olduğunu herkes bilmektedir. Bu yöntem ile birçok hastalığa şifa bulunmuştur. Hacamat işlemi yapılması ve uygulanması oldukça zor bir tedavi yöntemidir. hacamat yöntemi çok eski dönemlere yani peygamber efendimizin dönemine kadar dayanmaktadır. Peygamber efendimizin miraçtan dönerken hacamat bilgisi verilmiştir ve peygamber efendimiz uygulamaya başlamıştır. Başı ağrıdığında başının iki tarafına kesik atarak hacamat işlemini gerçekleştirmiştir. Büyük alim ve hocalar da hacamat işlemini yapmışlardır ve hatta hocalar ve alimler 3 ayda bir kendilerine mutlaka hacamat yaparlar. Hacamatın birçok faydası olduğunu daha önce söylemiştik. Hacamat fiziksel ve ruhsal hastalıklarda etkili bir şifa yöntemidir. Birçok hastalığa iyi geldiği zaten bilinmektedir bunun yanında hacamat yöntemi le büyülerden de kurtulmak mümkündür, yine musallat olan cinlerden kurtulmak içinde yine hacamat yöntemi oldukça önemlidir. Kişinin saçından tırnağından yapılan büyülerde hacamat yeterli olmayacaktır.

Hocaların neredeyse hepsi hacamat yöntemini bilir ve tavsiye ederler. Tabi her hoca hacamat işlemini yapamamaktadır. Bu yüzden mutlaka alanında uzman birinden yardım almak en doğrusu olacaktır.

Hacamat Kimlere Yapılmaktadır?

Hacamat işlemi hasta kişilerin belirli yerlerine atılan kesikler ile yapılmaktadır. Elbette kesilecek yerler hastalıklara göre farklılık göstermektedir. Kişinin ayağında bir sorun var ise, kişinin başından kesik atılmayacaktır. Bunların yanında hacamat her insana yapılmamaktadır. Kalp yetmezliği olan kişiler hamile olan insanlar ve bunun yanı sıra çok zayıf ve kansız insanlara da hacamat yapılmamaktadır. Yine 7 yaşından küçük ve 70 yaşından büyük insanlara da yapılmamaktadır.

Hacamat yaptırmak isteyen kişilerin çok iyi düşünüp öyle karar vermeleri gerekmektedir. Çok kansız insanların hacamat yaptırmaları çok riskli bir durumdur. Bu yüzden kansızlık oranı yüksek olan insanların hacamat yaptırmaları yasaktır. Hacamatın çok faydalı olduğunu bilen insanlar hacamat yönteminin kendisine uygun bir yöntem olup olmadığına karar vermesi gerekmektedir. Bunun için de alanında uzman birinden yardım almaları gerekmektedir. Aksi taktirde çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilir ve bu çok riskli bir durumdur. Bu yüzden uzman olan kişiyi çok iyi araştırmak gerekmektedir; uzman kişi yardımı ile çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir