En Eski Büyüler Nelerdir

en eski büyüler nelerdir

En Eski Büyüler Nelerdir

Büyüler, insanlık tarihinin var oluşundan itibaren kullanılmaya başlayan güçlerdir. En eski büyüler nelerdir diyenler için söyleyebiliriz ki; gerçekleştirilen büyüler o dönemlerden itibaren günümüze kadar gelmeyi başarmışlardır ve hala tercih edilmektedirler. Bugün artık değişen ürün çeşitliliği ile o döneme nazaran; daha farklı alanlarda daha farklı malzemeler ile de büyü yaptırılması mümkün olur.

Büyü çeşitli güçlerden yardım alınarak gerçekleştirilir; ve bu işlem dışarıdan bir takım malzemelerin temin edilmesi ile mümkün olur. Ayrıca tarihten günümüze kadar gelen en eski büyüler bugün aynı malzemeler ile günümüzde de yapılmaya devam etmektedir.

Tarihteki En Eski Büyüler

Tarihten günümüze kadar gelen en bilinen ve en eski büyüler, kısmet açma büyüsü, kısmet kapatma büyüsü, ayırma büyüsü, bağlama büyüsü, aşk büyüsü vb. olarak sayılabilir. Bu büyülerin her birisi bir takım ritüeller ve tılsımlar eşliğinde gerçekleştirilir. Yaşam büyüleri olarak adlandırılan bu büyüler bazı durumlarda abartılır ve büyü yapanların bile yanına yaklaşmak istemeyecekleri bir duruma gelir.

Büyüler, etkisi uzun süre görülecek olan işlemlerdir. Çünkü her büyü, yöntemlerine uygun olduğu müddetçe geçerliliğini korur. Geçmiş dönemden günümüze gelen birçok büyü hala geçerliliğini korumaktadır.

Kötü Büyüler Geçmişte Var Mıydı?

Geçmişten günümüze kadar gelen büyüler geçmişte de birçok insanın tercihi olmuştur. Hem iyi hem de kötü niyetle tercih edilen büyüler ile; insanları istenildiği biçimde etkilemek ve yönlendirmek mümkün olur. İyi büyüler olduğu kadar kötü niyetli büyüler de insanlar tarafından her dönem tercih edilmiştir. Geçmiş dönemlerde özellikle; savaşların yoğun olması nedeni ile düşmana karşı yapılan birçok kötü niyetli büyü bulunur. Buna bağlı olarak her dönem olduğu gibi eski dönemlerde de günümüzde de büyüye oldukça büyük bir ilgi söz konusudur. Düşmanı etkileme büyülerinin yanı sıra ayırma ve bağlama gibi büyüler de her dönemde tercih edilen büyüler arasında yer alır.

Eski büyüler bozulur mu sorusu büyü ile ilgilenenler tarafından araştırılır. Eski büyüler bozulur mu sorusunun yanıtı büyüyü bozmayı deneyecek olan medyuma bağlıdır. Yani medyum eğer büyü bozma konusunda yetenekli ise en zor büyüleri bile bozabilir. Ancak birçok hoca büyülerin bozulmayacağı kanısında olduğu için toplumda büyülerin bozulmayacağı ön yargısı hâkimdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir