BÜYÜCÜ HOCALAR

BÜYÜCÜ HOCALAR

Hocaların birçoğu büyüler ile uğraşırlar, iyi hocalar büyü bozmak ile daha fazla ilgilenirler. Büyü işleriyle uğraşan hocalara halk arasında büyücü hocalar adı verilmiştir. Büyülerin cinler ve hoca yardımı ile yapıldığını bilinen bir şeydir. Büyü denilen kavram ise, insanların elde etmek istedikleri şeyleri elde edemediklerinde seçtikleri bir yoldur. Büyüler çeşitli amaçlar ile yapılmakta. Büyü İnsanların var oluşlarından bu güne dek geleceklerini merak etmiş ve geleceği öğrenmek için çaba harcamışlardır. İnsanların geleceğini öğrenme arzusu güçlü olmuştur. Büyücü hocalar aynı zamanda falda bakarlar. Fallar tahmin ve yöntem anlamına gelmektedir. Kısacası kehanet sanatlarından oluşur. Falların uygulanması ile kehanet meydana gelir. Günümüzde falların çağa ayak uydurduğu da görülür. Fallara aslında birer kehanet aracı demek daha doğru olur. Kehanetten çok insanların bilinçaltında gerçekleşen olayları, içinde bulunduğu durumu, kendisiyle ilgili gerçekleşmiş veya gerçekleşecek olayları, duygularını, sorunlarını ve benzeri durumları anlamak amacıyla kullanılır.

Kehaneti sezgisel ve akılsal olmak üzere iki başlık altında toplamak doğru olur. Sezgisel olan kehanetler asıl kehanet anlamı taşımakta. Bu kehanetler, zihni ve fikri aydınlatan duygular niteliğinde olup önceden biliş diyebiliriz. Burada herhangi bir mantık yürütme ya da akıl kullanma kesinlikle söz konusu değildir olamaz ve  ayrıca bu durum tamamen bir medyumluk türü olarak değerlendirilmesi gerek. Bazı kehanetlerin insanın aklıyla uyuşmadığı da bilinmekte. Kehanetler insan zihni tarafından reddedilse de; gerçekleşme oranının oldukça yüksek olduğunun da bilinmesi gerekir bir durumdur. Akılsal kehanetler arasında tarot; astroloji, el falı, kahve falı, numeroloji, domino falı, zar falı, yüz hatlarını inceleme veya grafoloji(yazı inceleme) gibi çeşitler bulunur. Bu fal çeşitlerinden bazıları özellikle tarot farlı günümüzde oldukça yaygın kullanılan bir fal türüdür. Tarotun orta çağın sonlarında çıktığı söylenmektedir.

Büyücü hocalar yaptığı büyülerde dediğimiz gibi cinlerden yardım alarak yaparlar. Hocalar her türlü büyüyü yapar diye bir durum söz konuşur değildir. Ayrıca papaz büyülerini hocalar pek yapmak istemezler ve bu yüzden kara büyülerin birçoğunu papazlar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir